ks. Ignacy Soler
Niedawno obchodziliśmy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dobra i wrażliwa kobieta z tej okazji złożyła mi najlepsze życzenia. Podziękowałem jej za miłe słowa i również złożyłem z mojej strony najlepsze życzenia...
ks. Ignacy Soler
Z okazji rocznicy stulecia narodzin św. Jana Pawła II, Karola Wojtyły, chciałbym podzielić się moimi wspomnieniami tego wielkiego człowieka świętego z polskiej ziemi. 
ks. Ignacy Soler
Zawsze, lecz podczas tych długich i trudnych dni w sposób szczególny, chcę dziękować Panu Bogu za wszystkie dary, które nam daje  i za łaski,  których udziela. Za każde dobro,  ale też także i za każde zło na które On pozwala, choć często nie wiemy dlaczego tak się dzieje.
ks. Ignacy Soler
Jestem przekonany, że prawie wszyscy księża w Polsce czują się w tych dniach trochę nieswojo z tego powodu, że muszą zostać zamknięci, jak bezrobotni, bez wiernych, bez szkoły, bez katechezy. Wszyscy wiemy również, że ksiądz nigdy do końca nie jest emerytowany, ponieważ zawsze pozostaje kapłanem
ks. Ignacy Soler
Znane dla nas wszystkich są słowa piosenki Czesława Niemena. Przychodzą do mojej głowy w tej chwili pisząc na komputerze i słuchając z bliska głos samochodu przejeżdżającego – zostańcie w domu, zostańcie z domu z powodu korona wirusa, dla własnego bezpieczeństwa i dla dobra innych.
ks. Ignacy Soler
W tych dniach tak bardzo nadzwyczajnych, tak wyjątkowo dziwnych, tak bolesnych dla wielu ludzi z całego świata, choć Kościoły są otwarte, ale bez realnej możliwości uczestniczenia wiernych, są dla nas wszystkich powodem do refleksji, a szczególnie dla kapłanów.
ks. Ignacy Soler
Znana jest anegdota o pewnym proroku (każdy kapłan jest prorokiem), który zaczął mówić o potrzebie zmiany świata. Na początku wielu słuchało go raczej z ciekawości. Prorok przemawiał z poświęceniem i entuzjazmem.
ks. Ignacy Soler
Chesterton opisuje w swojej znanej przypowieści 'Kula i Krzyż' historię człowieka, który oszalał, ponieważ chciał zniszczyć wszystkie widzialne znaki krzyża. Bohater tej historii widział krzyż wszędzie.
ks. Ignacy Soler

Świat jest pełny ludzi, którzy nie potrafią siebie nawzajem zrozumieć, świat jest pełne nierozumień. Co miesiąc prowadzę wieczór skupienia w Ośrodku Opus Dei w Warszawie, konkretnie prowadzę dwa rozważania po dwadzieścia minut każde. W styczniu miałem na dwa tematy: pokora i miłość, i cały czas

ks. Ignacy Soler

Katolik wie, czuje, doświadcza, że jest w Kościele i z Kościołem Katolickim tam, gdzie żyje, pracuje, spotyka się z ludźmi. Każdy kapłan katolicki wie, że jest ustanowiony Bożym powołaniem, by służyć wszystkim ludziom, zaczynając od braci w wierze, od katolików, by później otwierać ramiona na każdą