Chcemy postrzegać świat i dzielić się tym, o czym wszyscy mówią albo tym, co osobiście staje się doświadczeniem naszego życia. Zawsze jednak przeglądając doczesność w wieczności.

ks. Krzysztof Konkol
Księża ??? Kim są ? I po co chodzą po tym świecie ? Te pytania należałoby zadać Panu Jezusowi, bo to przecież Jego pomysł, żeby tacy w ogóle byli.
ks. Jacek Socha
Inicjatywa kapłanów Archidiecezji Gdańskiej, polegająca na włączeniu się księży w materialne wsaprcie szpitali, które obecnie są w trudnej sytuacji i doświadczają różnorakich braków materiałowych.
ks. Krystian Wilczyński

Ewangelista Marek na samym początku swojej relacji wskazuje dlaczego Jezus wybrał sobie uczniów – aby z Nim byli i wypędzali złe duchy. Z Nim byli... 
    Wielki Tydzień 2020 wygląda inaczej, wszyscy to wiedzą i wszyscy o tym piszą (nie chcę być kolejnym). Ze zrozumiałych względów przejmujemy się

ks. Paweł Labuda
Niedzielą Palmową rozpoczynamy najważniejszy tydzień w roku liturgicznym Kościoła. Nigdy wcześniej nie przeżywaliśmy go w ten sposób. Okoliczności, które nam towarzyszą, sprawiają, że może on się stać dla nas rzeczywiście WIELKIM Tygodniem. Od nas zależy, jak go przeżyjemy.
ks. Jarosław Piotrowski
Poniższe słowa piszę w 11. dzień ogłoszenia przez Premiera polskiego rządu restrykcji związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w 4. dzień od ogłoszenia stanu epidemii oraz po już kolejnej niedzieli od ogłoszenia dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
ks. Jacek
Właśnie rozpoczął działalność projekt: Zadzwoń! #uspokójDucha wobec KORONAWIRUSA. Projekt oferuje możliwość porozmawiania z kapłanem lub osobą konsekrowaną.