Chcemy postrzegać świat i dzielić się tym, o czym wszyscy mówią albo tym, co osobiście staje się doświadczeniem naszego życia. Zawsze jednak przeglądając doczesność w wieczności.

ks. Krzysztof Konkol
Mija kolejny dzień mojej kwarantanny. Siedzę w mieszkaniu i mam trochę więcej czasu na przemyślenia. A w ostatnich dniach  jest o czym myśleć.
ks. Jan Uchwat
Jak powinien się zachować ksiądz wobec wyzwań, które pojawiły się wraz z pandemią koronawirusa? Jak się zachowywać w czasie, kiedy ludzie wierzą, ale nie są już pewni, czy Pan Bóg jest obecny i czy działa w historii i w ich życiu?
ks. Jacek Socha
W najnowszym numerze kwartalnika Pastores można przeczytać ciekawy tekst ks. Piotra Mazurkiewicza, profesora z UKSW i pasterza we Wspólnocie Emmanuel, zatytułowany: „Czy grozi nam scenariusz irlandzki?” 
ks. Jacek Socha
Zastanawiam się nad tym, co oznacza zwrot żyć w Duchu Świętym w kontekście polskiej plebanii? Szukając odpowiedzi chciałbym wspomnieć moje (nasze) doświadczenie z czasu pandemii.
ks. Krzysztof Konkol
Niedawno obejrzałem drugi film braci Sekielskich, traktujący o pedofilii w Kościele. Uczucia, jakie mi towarzyszyły w czasie oglądania tego dokumentu, były bardzo różne.
ks. Krzysztof Hawro
Długo dojrzewała we mnie decyzja o napisaniu tego tekstu. Zdecydowałem. Napiszę… Chociaż mam swego rodzaju obawy i pewnie mi się od niektórych osób oberwie za słowa, które tu padną…
s. Małgorzata Borkowska OSB
Znam takie zdarzenie. To było w Anglii; pewna pani, anglikanka, zastanawiała się, czy by nie przejść do Kościoła katolickiego, i pojechała na kilka dni do klasztoru mniszek.
ks. Marek Czyżewski
Ten miesiąc zatrzymania jest inny, a dla mnie na pewno zaskakujący. Biorąc pod uwagę ponad 20 lat kapłańskich doświadczeń, to duża zmiana. Patrząc wstecz i snując pewną refleksję, co zapamiętałem?
ks. Krzysztof Konkol
    Ja, stary i bardzo zasłużony dla wspólnoty Kościoła konfesjonał wiem, że obowiązuje mnie tajemnica i zbyt wiele ujawnić nie mogę, ale może tak ogólnie, bez imion i nazwisk,  z  potrzeby serca powiem kilka słów o spowiednikach. Jestem dość  schematyczny i dla poczucia własnego komfortu i chcąc
ks. Jacek Nawrot
Mój współbrat w kapłaństwie, cytowany w artykule pani Magdaleny Lemańskiej, zapędzając się w swojej refleksji zasugerował, że wyobraża sobie „w ekstremalnej sytuacji możliwość Eucharystii bez kapłana.” W swoim życiu kapłańskim i przedkapłańskim nie przypominam sobie bardziej absurdalnej teorii.