Chcemy postrzegać świat i dzielić się tym, o czym wszyscy mówią albo tym, co osobiście staje się doświadczeniem naszego życia. Zawsze jednak przeglądając doczesność w wieczności.

ks. Paweł Lemańczyk

Wielki Czwartek jest dniem, poprzez który Bóg będący dawcą wszelkiego dobra, pragnie przypomnieć nam kapłanom, kim i po co jesteśmy. Papież Senior Benedykt XVI w swej homilii wygłoszonej w Wielki Czwartek 13 kwietnia 2006 r. podczas Mszy Krzyżma powiedział: “... mocą Sakramentu możemy mówić jego Ja

ks. Paweł Lemańczyk

W dniu 06 kwietnia musiałem się udać na diagnostykę do szpitala. Wówczas zastanawiałem się nad tym, co z sobą zabrać poza rzeczami osobistymi i przyborami toaletowymi. Zabrałem więc Pismo Święte, Brewiarz i Różaniec i jakieś dwie tzw. lektury duchowe. Będąc już na sali szpitalnej, pomyślałem sobie

 Ks. Jacek Nawrot
Piszę ten tekst w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, które pozostaje czystym symbolem scalonego człowieczeństwa. Jednocześnie niedługo po obchodach kolejnej rocznicy powstania Radia Maryja, która zapisze się jako symbol pękniętego człowieczeństwa.
ks. Krzysztof Konkol
Mija kolejny dzień mojej kwarantanny. Siedzę w mieszkaniu i mam trochę więcej czasu na przemyślenia. A w ostatnich dniach  jest o czym myśleć.
ks. Jan Uchwat
Jak powinien się zachować ksiądz wobec wyzwań, które pojawiły się wraz z pandemią koronawirusa? Jak się zachowywać w czasie, kiedy ludzie wierzą, ale nie są już pewni, czy Pan Bóg jest obecny i czy działa w historii i w ich życiu?
ks. Jacek Socha
W najnowszym numerze kwartalnika Pastores można przeczytać ciekawy tekst ks. Piotra Mazurkiewicza, profesora z UKSW i pasterza we Wspólnocie Emmanuel, zatytułowany: „Czy grozi nam scenariusz irlandzki?” 
ks. Jacek Socha
Zastanawiam się nad tym, co oznacza zwrot żyć w Duchu Świętym w kontekście polskiej plebanii? Szukając odpowiedzi chciałbym wspomnieć moje (nasze) doświadczenie z czasu pandemii.
ks. Krzysztof Konkol
Niedawno obejrzałem drugi film braci Sekielskich, traktujący o pedofilii w Kościele. Uczucia, jakie mi towarzyszyły w czasie oglądania tego dokumentu, były bardzo różne.
ks. Krzysztof Hawro
Długo dojrzewała we mnie decyzja o napisaniu tego tekstu. Zdecydowałem. Napiszę… Chociaż mam swego rodzaju obawy i pewnie mi się od niektórych osób oberwie za słowa, które tu padną…
s. Małgorzata Borkowska OSB
Znam takie zdarzenie. To było w Anglii; pewna pani, anglikanka, zastanawiała się, czy by nie przejść do Kościoła katolickiego, i pojechała na kilka dni do klasztoru mniszek.