Chcę się modlić za kapłanów

Gdy kapłan udziela rozgrzeszenia, nie mówi: Bóg odpuszcza tobie grzechy, lecz Ja odpuszczam tobie grzechy. Gdybyście poszli wyspowiadać się do Matki Bożej lub anioła, czy daliby wam rozgrzeszenie? Oczywiście, że nie. Czy udzieliliby wam Ciała i Krwi naszego Pana? Nie. Najświętsza Maryja Panna nie może spowodować zstąpienia swego Boskiego Syna do Hostii. Nawet dwustu aniołów nie mogłoby was rozgrzeszyć. A kapłan, choćby najprostszy, może. Może wam powiedzieć: Idź w pokoju, ja odpuszczam tobie grzechy. /św. Jan Maria Vianney/ 

Dlaczego mam się modlić za kapłanów? (świadectwo)

Często słyszę od ludzi, że modlą się za mnie. Na pewno nie umiem właściwie tego docenić. Jednak jest we mnie coś więcej niż wdzięczność. Wszystkie te komunikaty składają się na coś tak konkretnego, że mogę się na tym oprzeć. Ta świadomość jest dla mnie nie tylko samą wiedzą, jest mocną podporą dla mojego słabego serca. Zatem tak jak potrafię, dziękuję Bogu za każdą osobę, która modli się za mnie. ks. Jacek Nawrot

Nim się zdecydujesz...

Chcielibyśmy, abyś swoją deklarację modlitwy za kapłana potraktował poważnie, jeżeli nie jesteś pewny, czy na przykład czas i Twoja kondycja duchowa pozwolą Ci wytrwać, to może poczekaj na stosowniejszą chwilę nim podejmiesz tę decyzję. Jednak zawsze pamiętaj, że ponad naszą słabością jest Boża moc, która będzie w nas czynić wspaniałe rzeczy i będzie nas podtrzymywać w dobrych i świętych pragnieniach.

Jak otrzymać intencję?

Aby otrzymać intencję należy wypełnić formularz. Zamieszczone w nim dane pozwolą nam się z Tobą skontaktować, aby oddać Ci kapłana w duchową opiekę. Tylko wypełnione w całości formularze będą dla nas podpowiedzią, że poważnie traktujesz chęć włączenia się w to dzieło. Odpowiadając na Twoje zgłoszenie, prześlemy Ci imię kapłana, rok jego święceń oraz intencję, w której on lub jemu bliskie osoby chcą, aby się modlono.

Jak długo mam się modlić?

Decydując się na modlitewną opiekę deklarujesz się, że przez okres 30 dni będziesz sprawował duchową pieczę nad powierzonym Ci kapłanem. Podstawą tej opieki jest Twoja modlitwa indywidualna, jeżeli jednak pragnieniem Twojego serca będzie ofiarować więcej, możesz dodatkowo uczestniczyć w Eucharystii, adoracji, lub podejmując post w intencji tegoż kapłana.

 

CHCĘ SIĘ MODLIĆ