Idea

Przystań

Chaos to jedno ze słów, które dobrze określa stan współczesnego świata w skali makro, jak również mikroświata ludzkiego umysłu. Porządkować chaos to wielkie zadanie. Bóg podejmuje je nieustannie wyprowadzając świat z chaosu ku kosmosowi, który jest znakiem porządku.

 

Wydaje się, że jeden z największych chaosów, jaki można dzisiaj napotkać, to ten zawarty przestrzeni internetowej poświęconej kapłaństwu. W tekstach i filmach o księżach katolickich zawartych jest wiele zamieszania, agresji i bólu.

 

Grupa osób mieszkających w Trójmieście postanowiła stworzyć strefę, w której spokojnie i odpowiedzialnie pisze się o kapłaństwie i je się ukazuje. Chcemy, opierając się na mocy Ducha Świętego, wprowadzać ład w to co chaotyczne i to nie tylko w świecie cyberprzestrzeni, ale nade wszystko w świecie ludzkiego serca.

WWW.KAPLANI.PL to inicjatywa, która ma pomóc księżom i świeckim odnaleźć się w poszukiwaniu prawdy. Chcemy odważnie i z troską pisać o problemach dotykających świat duchownych, ale pragniemy również zaangażować się w ich rozwiązywanie. Zapraszamy do tej przestrzeni modlitwy i myśli.

Kapłanów zachęcamy i gorąco prosimy o pomoc we współtworzeniu strony poprzez modlitwę i nadsyłanie tekstów (na adres kaplani@kaplani.pl), także pisząc, jakie księża mają oczekiwania odnośnie tego portalu.