Chcemy stworzyć internetową bazę miejsce, gdzie kapłani spotykają się na modlitwie. Wiemy, że takich miejsc jest wiele. Pragniemy zebrać je w jednym miejscu, aby każdy kapłan, który będzie chciał wraz z innymi współbraćmi modlić się, mógł w swojej diecezji znaleźć takie miejsce. Zachęcamy też do współtworzenia z nami tej bazy.

Ogólnpolskie inicjatywy

Kapłańska Wspólnota Modlitewna Ojca Wenantego Godzina 6-9/33

Jest to modlitwa kapłanów za siebie nawzajem, codziennie, tylko 33 sekundy (33 lata żył na ziemi Jezus Chrystus Najwyższy Kapłan). Dlaczego "Godzina 6-9"? "Od godziny szóstej mrok ogarnął całą ziemię, aż do godziny dziewiątej" (Mt 27,45). Często jesteśmy osamotnieni, przeżywamy mrok i ciemność swojego kapłańskiego życia. Przeżywamy trudności, niezrozumienie, a czasem nawet odrzucenie. Nas również dotykają kryzysy. "Kapłańska Wspólnota Modlitewna Ojca Wenantego Godzina 6-9/33" pragnie łączyć kapłanów codziennie we wspólnej modlitwie za siebie nawzajem, w określonej porze dnia, pomiędzy godziną 12:00 a 15:00. Wystarczą tylko 33 sekundy w ciągu dnia - to modlitwa Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu... Dwa razy do roku - na wiosnę i na jesień - są organizowane rekolekcje dla kapłanów w duchu Ojca Wenantego Katarzyńca. Dołącz do nas!

Kontakt: o.Edward Staniukiewicz OFMConv, kustosz grobu Ojca Wenantego Katarzyńca w Kalwarii Pacławskiej, tel. 532 076 902, mail: wenanty.katarzyniec@gmail.com

Diecezjalne inicjatywy

  • Archidiecezja Gdańska

Kapłańska Grupa Ojca Pio

- Gdynia Karwiny, par. Niepokalanego Serca Maryi, każdy poniedziałek godz. 20.30-22.00

kontakt: ks. Jacek Nawrot - xj.nawrot@gmail.com

- Wejherowo, par. św. Karola Boromeusza, każdy poniedziałek godz. 20.30-22.00

kontakt: ks. Krystian Krepel - k.krepel@interia.pl

Grupa modlitewna księży

Miejsce modlitwy szkoła Fregata w Gdańsku Oliwie. Spotkania raz w miesiącu, piątek godz. 21.00.Przez wspólną modlitwę i spotkanie budujemy braterstwo kapłańskie. Rozważanie Ewangelii z dnia, konferencja na temat związany z życiem duchownym, rachunek sumienia. Kontakt: ks. Jan Uchwat juchwat@wp.pl

Wspólnota Modlitwy Kapłańskiej

Rozważanie fragmentu ewangelii z nadchodzącej niedzieli, spotkanie przy herbacie, 30 minut adoracji i wspólna kompleta na zakończenie. W poniedziałki o g. 20.30, zakończenie ok. 22.00. Parafia Bł. Doroty z Mątew w Gdańsku, ul. Kartuska 349.

Kontakt ks. Krzysztof Sieniawski: kssieniawski@gmail.com 

  • Diecezja szczecińsko-kamieńska

Kapłańska Grupa Modlitewna bł. ks. Michała Sopoćki

Spotkania odbywają się w każdy II Czwartek Miesiąca w poszczególnych parafiach dekanatu myśliborskiego w diecezji szczecińsko-kamieńskiej. W programie jest Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja, modlitwa brewiarzowa - nieszpory i spotkanie przy stole.  

Kontakt: ks. Janusz Zachęcki; zachjanusz@gmail.com