Wtorek, 26 maja (św. Filipa Nereusza), J 17,1-11a

Autor tekstu
Lectio Divina św. Józefa
Panie Boże, proszę Cię abym potrafiła każdego dnia wypełniać Twoją wolę. Abym potrafiła jej szukać. Proszę pomóż mi ją odnaleźć. Naucz mnie ją wypełniać razem z Tobą. Abym nigdy nie chciała żyć tylko dla siebie...

Wtorek, 26 maja (św. Filipa Nereusza), J 17,1-11a

W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: „Ojcze, nadeszła godzina! Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś. A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa. Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał. Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie”.

Rozważanie

Ojcze, nadeszła godzina” – Jezus w tak trudnym czasie potrafi nadal wychwalać swojego Ojca. Otacza Go chwałą, tak jak Ojciec otacza Jego.

Nad każdym człowiekiem” – Jezus przed swoją śmiercią pamiętał o każdym, również o mnie. Umarł za każdego z nas. Każdego z nas woła po imieniu, ponieważ zostaliśmy mu oddani.

Dał życie wieczne” – Jak często przypominam sobie, że Jezus umarł za moje grzechy, żebym mógł żyć z Nim w wieczności? Jezus umierając daje nam wszystko co najlepsze – życie wieczne w niebie. Czy pamiętam o Jego ofierze i darze jaki mi dziś daje?

Wypełniłem dzieło, które mi dałeś do wykonania” – Jezus będąc na ziemi cały czas pamięta o swoim zadaniu do wykonania. Czy idąc za Jezusem każdego dnia pamiętam o moim zadaniu? O moim celu? Czy pamiętam, że żyjąc na tym świecie też otrzymałem pewne dzieło do wypełnienia od Boga? Może jeszcze go nie znam. Może jeszcze go szukam. A może już wiem, ale boję się je wypełnić? A może chcę wypełnić je samodzielnie i pokazać Bogu, że sam też potrafię?

Panie Boże, proszę Cię abym potrafiła każdego dnia wypełniać Twoją wolę. Abym potrafiła jej szukać. Proszę pomóż mi ją odnaleźć. Naucz mnie ją wypełniać razem z Tobą. Abym nigdy nie chciała żyć tylko dla siebie. A jeśli kiedyś zejdę z Twojej ścieżki, to proszę, postaw na mojej drodze takich ludzi, którzy jeszcze raz przyprowadzą mnie do Ciebie. Abym mogła Cię wychwalać przez całą wieczność w niebie.